HABERLER

Siyaset

Nurlu: "Salihli'ye hizmet için belediye başkanlığına adayım"

CHP Salihli Belediye Başkanlığı için aday adaylığını açıklayan Mazlum Nurlu “Salihli’ye hizmet için Belediye başkanlığına adayım” dedi.

    Nurlu;  “ Salihli, 160 bini aşkın nüfusu, 102 mahallesi, sosyo-ekonomik gelişmişlik düzeyi, tarihsel ve kültürel zenginliği, tarımsal üretimi ile yaşanabilir bir kent olmasıyla bölgenin en özel ilçesidir. Manisa’mızın ve Ege bölgesinin nadide ilçelerinden birisi olan  Salihli’nin maalesef son 4,5 yılı boşa geçmiştir.
   Bu süreçte Büyükşehir yasasıyla birlikte belediyeye devredilen köy arazileri ve arsalar bir bir satılmış CHP’li Belediye Başkanları tarafından alınan jeotermal sondaj ruhsatları 30 yıllığına kiraya verilmiştir. Belediyemizin jeotermal ısıtma gelirleri adeta birilerinin cebine konulmuştur.   Kasasında parayla teslim ettiğimiz Belediye’nin kasası boşaltılmış, aşırı borçlanmış ve belediye iş yapamaz hale gelmiştir. Salihli alacağı hizmet umudunu tamamen Büyükşehir’e bağlamıştır.


   Salihli ile özdeşleşen kültür ve sanat etkinliklerinden vazgeçilmiş, Salihli halkının milli bayramlardaki eski coşkusu kalmamıştır.  Salihli bu kötü kaderini değiştirmeye hazırdır. 2014 seçimlerinden sonra hak ettiği değeri görmeyen Salihli Belediye Başkanlığını 2019 seçimlerinde yeniden alacağız. Çünkü Salihli’nin eski güzel günlerine kavuşması, yaşanabilir bir kent olması ancak sosyal demokrat belediyecilikle olacaktır. İlçe Başkanı olarak uzun yıllar emek verdiğim Salihli CHP örgütü, çok değerli üyelerimiz ve Salihli halkı her zaman yanımda olmuş ve beni iki defa önseçimle Milletvekili adayı yapmış, 7 Haziran 2015 ve 1 Kasım 2015 seçimlerinde de Manisa Milletvekili seçerek onurlandırmıştır. Bu onur ve gururla TBMM çatısı altında Manisa’yı ve Salihli’yi en iyi şekilde temsil etmek için çok çalıştım. Bundan sonrada, doğup büyüdüğüm, evlendiğim, çocuklarımın doğduğu Avukatlık yaptığım, Milletvekili seçildiğim, halen yaşadığım ve çok sevdiğim ilçeme ve halkıma hizmet için içinizden birisi olarak Cumhuriyet Halk Partisinden Belediye Başkan adayıyım. Salihli’ye sosyal demokrat belediyecilik bayrağını yeniden dikmek için Belediye Başkanlığına adayım. Biliyoruz ki; katılımcı demokrasinin ve halka hizmetin temel taşı olan belediyeler; kamunun halka ulaşmasındaki en önemli aracıdır.


   Bu nedenle “sosyal demokrat belediyecilik” anlayışıyla projelerimizi, önce insan diyerek çağdaş hizmet anlayışını vatandaşlarımızla birlikte ortaya koyarak çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Ülkemizin içinde bulun  duğu ekonomik ve siyasal krizin ağır etkilerinin yanında adalet, güvenlik, işsizlik, gelir dağılımı adaletsizliği, eğitim, sağlık ve sosyal güvenlik sorunları katlanarak artmış, daha da artacağı endişesi ekonomiyi durma noktasına getirmiştir. Kentler hızla betonlaşmış, ormanlar yok edilerek, insan ve çevreye verilen değer azalmıştır. Bu nedenle, CHP’ye ve sosyal demokrat belediyecilik anlayışına her zamankinden daha fazla ihtiyaç vardır. Sorunların çözülmesi ve halkımızın insanca yaşayacakları şehirlerin ve yaşam alanlarının oluşturulması ancak CHP’li Belediyelerle mümkündür. 4,5 yıl boyunca Salihli’de halkı yok sayan, sadece varlıkları satarak günü kurtarmaya çalışan, borç yükü altında iş yapamaz hale gelen, proje üretmeyen başarısız mevcut yönetim süresini de halkın verdiği krediyi de çabuk tüketmiştir.Salihli Belediye Başkan aday adayı olarak örgütlerimizle, sivil toplum kuruluşlarımızla ve halımızla birlikte omuz omuza çalışacağız ve bu seçimleri mutlaka kazanacağız. Birlikte başaracağımız inancıyla, sevgi ve saygılar sunarım” dedi.
 

Haşereye karşı etkin mücadele
Kiraz bahçelerine sirke tuzağı asıldı
Salihli'de baba ile kızını kaza ayırdı
Salihli'de Galatasaray taraftarından şampiyonluk kutlaması
Yılmaz Mahallesi iftarı hep birlikte açtı

SPOR HABERLERİ

En Çok Okunanlar

Güncel

Haşereye karşı etkin mücadele