HABERLER

Siyaset

Mehmet Şanver CHP Salihli Belediye Başkanlığı için aday adaylığını açıkladı

Avukat, öğretmen ve çiftçi olan Mehmet Şanver CHP Salihli Belediye Başkanlığı için aday adaylığını açıkladı.

   Basın açıklaması yoluyla CHP’den Salihli Belediye Başkanlığı aday adaylığını açıklayan Mehmet Şanver; “Salihlimiz’de Belediye Başkanımız Zafer Keskiner ve ekibi tarafından  başlatılan ve Belediye Başkanımız  Mustafa Uğur Okay ve ekibi tarafından başarıyla sürdürülen ve hiç kimseyi ötelemeyen ve her şey insan içindir anlayışını benimseyen; “ Sosyal Demokrat Belediyecilik” anlayışını… beş yıl önce bıraktığımız noktadan daha ileri taşıyarak,  Salihli halkına daha iyi  hizmetler sunabilme  duygu ve düşüncesiyle ; 2019 Mart  ayında ülkemizde yapılması beklenen yerel yönetimler seçiminde; üyesi bulunduğum Cumhuriyet Halk Partisi’nden  Salihli belediye başkanlığı için aday adayı olduğumu tüm kamu oyu ile paylaşıyorum. Tüm Salihli halkına saygılar sunuyorum” dedi.

MEHMET ŞANVER  KİMDİR ?

     1953 yılında Salihli İlçesi Beylikli Köyü’nde (Mahallesinde) doğdu. Evli ve iki çocuk babası.İlköğrenimimi Beylikli İlkokulu’unda tamamladı. Çanakkale Öğretmen Okulu’na devam etti; ancak Gümüşhane Mareşal Fevzi Çakmak Öğretmen Okulu’ndan mezun oldu. Konya Selçuk Eğitim Enstitüsü Türkçe  Bölümü Akşam Programından mezun oldu. Anadolu Üniversitesi’nin düzenlediği lisans tamamlama programlarına devam ederek “Türk Dili ve Edebiyatı” Lisans programını da tamamladı. 1997 yılında İstanbul Üniversitesi  Hukuk Fakültesi’nden mezun oldu.  20 yıl sınıf öğretmeni, 6 yıl Türkçe öğretmeni olmak üzere 26 yıl öğretmen olarak çalıştı. 2002 yılında öğretmenlikten emekli oldu. Manisa Barosu’na kayıtlı Salihli İlçesi’nde bulunan Karaman İş Merkezi’ndeki  bürosunda oğlu meslektaşı Avukat Umut Şanver ile birlikte serbest avukatlık görevini sürdürüyor.  “Hukuk Uyuşmazlıklarında Resmi Arabulucuk” belgesine  de sahip  bulunmakta. Salihli İlçesi Beylikli Mahallesi’nde bulunan arazilerinde üzüm ve zeytin üretimi yaparak tarımla da çok yakından ilgileniyor.  
  Öğretmenlikten emekli olduktan sonra Cumhuriyet Halk Partisi Salihli İlçe örgütü ne üye oldu. Partiyi temsilen 2 dönem “İlçe seçim kurulu” üyeliğini yürüttü. Salihli CHP İlçe örgütünde  2 dönem “yönetim kurulu” üyeliği yaptı. 2011 yılında Cumhuriyet Halk Partisi’nin yetkili kurullarınca, Salihli ilçe başkanlığı görevine atandı. İlçe Başkanlık görevini olağan kongreye kadar yaklaşık 17 ay yürüttü. 2014 yılında yapılan mahalli seçimlerde Salihli Belediyesi meclis üyeliğine seçildi. Salihli Belediyesi bünyesinde halen ,    “Hukuk ve Tarifeler”     komisyon çalışmalarında partisini temsil ediyor.

Çalınan motosiklet ve şüphelisi ele geçirildi
Nurlu: ''Salihli'de demokrasi kazanacak''
CHP Salihli Belediye Başkan Adayı 23 Aralık'da belli oluyor
Sarma'daki göletler kullanışlı hale getirildi
Gününüzün kaç saatini sosyal medyada harcıyorsunuz

SPOR HABERLERİ

En Çok Okunanlar

Güncel

Salihli için şiddetli yağış ve fırtına uyarısı

Siyaset

CHP Salihli Belediye Başkan Adayı 23 Aralık'da belli oluyor

Güncel

Ayakkabı hırsızı jandarmadan kaçamadı

Güncel

Hacettepe tıp fakültesi mezunları Salihli'ye hayran kaldı

Eğitim

Şazimet Uysal Ortaokulu başarılı öğrencilerini ödüllendirdi

Güncel

Alkollü sürücü direğe çarparak durabildi

Güncel

Medigüneş ailesi 9. Yaşını coşkuyla kutladı

Güncel

Anadolu'nun piramitleri keşfedilmeyi bekliyor

Spor

Keli Zaferspor eli boş döndü yarış kızıştı

Güncel

Üzüm bağlarında budama çalışmaları

Güncel

Nurlu: ''Salihli'de demokrasi kazanacak''

Güncel

Taytan Şehit Özgür Yatakdere Ortaokulunda müzik sınıfı oluşturuldu