HABERLER

Sağlık

Salihli’de Tıp Bayramı kutlandı

Salihli’de 14 Mart Tıp Bayramı dolayısıyla İlçe Sağlık müdürlüğü tarafından düzenlenen program ile tüm sağlık personellerinin tıp bayramı kutlandı.

Salihli Öğretmen evinde İlçe Sağlık Müdürlüğü tarafından düzenlenen programda Salihli’de sağlık personelleri ve kurum amirleri bir araya geldi. Saygı duruşunda bulunulması ve istiklal marşının okunması ile başlayan programın açılış konuşmasını İlçe Sağlık Müdürü Sezgin Güleç yaptı.

1827’de Osmanlı’da Sultan 2. Mahmut döneminde Hekimbaşı Behçet Efendinin girişimi ile Tıphane-i Amire ve Cerrahane-i Amire’nin kurulduğunu ve modern tıbba atılan ilk adım olduğunu belirten Güleç, “Sağlık hizmetleri dünyada her zaman her insanın her an ihtiyaç duyabileceği, ihtiyaç duyduğunda da en mükemmeli arzuladığı önemli bir hizmet ve kutsal bir meslektir. Sağlık çalışanlarının Gece gündüz demeden emeğini esirgemeden, yapmış olduğu yemin ile birlikte almış olduğu tıbbi deontolojik kurallar çerçevesinde halka hizmet ve hastaya hizmet en büyük arzusu ve görevidir. Hekimlerimiz ve çalışanlarımızın hedefi, ülkemizi sağlık alanında daha ileri seviyeye taşımak, insanımıza hak ettiği sağlık hizmetlerini en etkin, en hızlı, en ileri şekilde sunmaktır. Salihli’de de bunları başardığımızı düşünüyorum. Bu vazifeyi hakkıyla yerine getiren değerli hekimlerimize ve sağlık çalışanlarımıza şükranlarımı ve takdirlerimi sunuyorum” dedi.

Programa İlçe Kaymakamı Levent Kılıç, Belediye Başkanı Zeki Kayda, Ak Parti Manisa Milletvekili İsmail Bilen, Belediye Başkan yardımcısı Mahmut Süreyya Karaoğlu, Ak Parti İlçe Başkanı Selçuk Dinç, kurum amirleri ve sağlık çalışanları katıldı.

 

 

Suya zam geldi
Dinç: ''Partimizin hiç bir adayla bağı yoktur''
Salihli'deki hızlı tren inşaatında lahit mezar ortaya çıktı
Bal arıları bizlere birçok faydalı ürün sunmaktadır.
Salihli'de elektrik kesintisi uygulanacak

SPOR HABERLERİ

En Çok Okunanlar

Güncel

Salihli'deki hızlı tren inşaatında lahit mezar ortaya çıktı

Güncel

Kalıntısız asma yaprağı için bağcılar ve tüccarlara uyarı

Güncel

Ak Partililer Salihli'de iftar programında bir araya geldi

Güncel

Suya zam geldi

Sağlık

Sezaryen doğum oranları düştü

Güncel

YARDIMLARINIZI GERÇEK MUHTAÇLARA ULAŞTIRIYORUZ

Güncel

Hallaçcılığın son temsilcileri teknolojiye direniyor

Güncel

SINAV KAYGISIYLA NASIL BAŞA ÇIKILIR?

Güncel

Dinç: ''Partimizin hiç bir adayla bağı yoktur''

Güncel

İzmir'deki Salihlilerden yardım eli

Güncel

Salihli'de elektrik kesintisi uygulanacak

Spor

Salihli'nin devleri final grubuna galibiyetle başlamak istiyor