HABERLER

Sağlık

Projeyle bilinçsiz ilaç kullanımının önüne geçilecek

Bilinçsiz ilaç kullanımının önüne geçilmesi amacıyla hayata geçirilen 'Akıllı ilacın akıllı çocukları' Projesi başladı. Proje kapsamında Yenimahalle Hanımlar Lokalinde kurs gören hanımlara kontrolsüz ilaç kullanımının zararları anlatıldı.

Yunusemre Belediyesi, İl Sağlık Müdürlüğü ve Yunusemre Kent Konseyi tarafından bilinçsiz, kontrolsüz ilaç kullanımının zararlarının duyurulması amacıyla başlatılan 'Akıllı ilacın akıllı çocukları' Projesi kapsamında Yunusemre Belediyesi Yenimahalle Hanımlar Lokali’nde eğitim gören hanımlara seminer verildi. İl Sağlık Müdürlüğü Sağlık Hizmetleri Tıbbi Cihaz İlaç ve Acil Sağlık Hizmetleri Başkanı Levent Dinçer’in konuşmacı olduğu seminere Yunusemre Belediye Başkan Yardımcısı Şaver Yüksel, Manisa Şehir Hastanesi Başhekim Yardımcısı Münire Kuru, İl Sağlık Müdürlüğü Tıbbi Cihaz Eczacılık Birimi Şube Müdürü Bilal Öztürk ve kursiyerler katıldı. 
Dinçer, bilinçsiz ilaç kullanımının vücutta oluşturduğu zararlara dikkat çekerken; ilaçların kontrolsüz kullanılmaması gerektiğine vurgu yaptı. Levent Dinçer burada yaptığı açıklamada, “İlaçların bilinçsiz kullanılması tüm dünyada yaşanılan bir sorun. Ülkemizde bu konuda bir duyarlılık oluşturmak istiyoruz. Daha bilinçli, daha etkili ve sadece hedefe yönelik kulaktan duyma olmayacak şekilde ilacın doğru kullanımına yönelik bilgiler vermeyi amaçlıyoruz. Bu konuda önceliğimiz çocuklar. Bunun için de annelerimizi bilinçlendirerek çalışmalarımıza başladık. Bu eğitimlerimizin devamı gelecek” dedi. 
Eğitimle çok güzel bilgiler edindiklerini dile getiren kursiyerlerden Saniye Çakır ve Merve Alkan ise doğru bildikleri yanlışları seminerde öğrendiklerini belirtti. 

Suya zam geldi
Dinç: ''Partimizin hiç bir adayla bağı yoktur''
Salihli'deki hızlı tren inşaatında lahit mezar ortaya çıktı
Bal arıları bizlere birçok faydalı ürün sunmaktadır.
Salihli'de elektrik kesintisi uygulanacak

SPOR HABERLERİ

En Çok Okunanlar

Güncel

Salihli'deki hızlı tren inşaatında lahit mezar ortaya çıktı

Güncel

Kalıntısız asma yaprağı için bağcılar ve tüccarlara uyarı

Güncel

Ak Partililer Salihli'de iftar programında bir araya geldi

Güncel

Suya zam geldi

Sağlık

Sezaryen doğum oranları düştü

Güncel

YARDIMLARINIZI GERÇEK MUHTAÇLARA ULAŞTIRIYORUZ

Güncel

Hallaçcılığın son temsilcileri teknolojiye direniyor

Güncel

SINAV KAYGISIYLA NASIL BAŞA ÇIKILIR?

Güncel

Dinç: ''Partimizin hiç bir adayla bağı yoktur''

Güncel

İzmir'deki Salihlilerden yardım eli

Güncel

Salihli'de elektrik kesintisi uygulanacak

Spor

Salihli'nin devleri final grubuna galibiyetle başlamak istiyor