HABERLER

Güncel

ZEKİ KAYDA SALİHLİ BELEDİYESİNİ İCRA EŞİĞİNE GETİRDİ

  Salihli Bağımsız Belediye Başkan Adayı Ertan Gökçe Salihli Belediye Başkanı Zeki Kayda’yı belediyeyi mali olarak kötü yönettiğini söyleyerek “Zeki Kayda Salihli Belediyesini icralığın eşiğine getirdi” açıklamasını yaptı

 

    Salihli Bağımsız Belediye Başkan Adayı Ertan Gökçe şunları söyledi: “ Zeki Kayda basiretsiz bir işadamı gibi köy ve beldelerden gelen arsa ve arazi satışlarından, icar ve kiralardan gelen 50 milyon TL’ye yakın para nerede ? Salihli Belediyesinin bütçesi ile yapılan hizmetler bu paranın yarısı bile değil. Bu milyonlarca para nerede? Onu geçtik yapılan yatırımlar İl Bank A.Ş ve diğer bankalarda kredilerden dolayı Salihli Belediyesi borçlu olarak duruyor. Esnaflara borç var. İşçilere borç var ? Hem borçlusun hem kredi borçlususun uçan kuşa borç var peki köy ve beldelerden gelen arsa ve arazi satışlarından, icar ve kiralardan gelen 50 milyon TL’ye yakın para nerede ? 

 

   Nasreddin Hoca'nın kedi-ciğer hikayesini sende çok iyi bilirsin. Yine de anlatayım... Hoca, bir sabah evden çıkarken ‘‘Hanım canım çekti, bu akşam güzel bir ciğer yahnisi yiyelim, ben ciğeri alır sana yollatırım’’ demiş.  Kasaptan iki okka ciğer alıp eve göndertmiş. Hocanın hanımı, yahniyi hazırlayıp pişsin diye ocağın üstüne koymuş. O arada iki çift laf etmek için komşuya geçmiş. Ama çeneye dalmış. Ateşte yemek olduğunu unutmuş. Birden hatırlayıp telaşla eve dönmüş; bir de ne görsün, ciğer yahnisi kömür olmuş. Tabii çok üzülmüş. Üstelik kocasından laf işiteceğinden, içini bir korku almış. Akşam hoca, daha kapıdan girer girmez ‘‘Hanım hazır mı ciğer yahnisi? Karnım da çok aç, getir de yiyelim’’ diye gürleyince eli ayağına karışmış. ‘‘Hoca efendi, yolladığın ciğerleri nankör kedi yedi’’ diye yalanı kıvırtıvermiş. Hoca, durumda bir anormallik olduğunu sezinlemiş. Gel pisi pisi, deyip kediyi yanına çağırmış. Sonra hayvanı ense derisinden tutup havaya kaldırmış. ‘‘Hanım söyle bakalım’’ demiş, ‘‘Şu havaya kaldırdığım kedi, gelse gelse iki okka gelir. Eğer elimdeki şey kediyse, ciğer nerede? Yok bu şey ciğerse, kedi nerede?’’...İşte anlayana kıssadan hisse...

 

Açıkla susma her seferinde suçunu kabul edip susuyorsun, cevap vermekten kaçıyorsun. Nereye kadar kaçacaksın?

 

   Zeki Kayda şuan kendi masanın üstündeki akaryakıt aldığın Bursa firması BP VARLI PETROL şirketinin avukatı aracılığı ile gönderdiği 1.5 milyon TL’ye yakın alacağına karşılık İCRAYA vermeden önce son uyarı adına bir İHTARNAME duruyor mu durmuyor mu? Senin masanda değilse Mali İşler müdürün Sait Avcı’nın masasında duruyormu ? Açıkla susma her seferinde suçunu kabul edip susuyorsun, cevap vermekten kaçıyorsun. Nereye kadar kaçacaksın? Korkma artık korkunun ecele faydası yok. İşin sonuna geldik... Artık tüm Salihli senin nasıl kötü bir yönetici olduğunu ezbere biliyor. Bak bu söylediklerim yalansa çık mert, delikanlı, sözün eri bir adam olarak açıkla. 

 

   Zabıta Müdürü Mustafa Yıldırım, zabıta Şenol Sipahi ve Zeki Kayda olarak senin ismin geçtiği bir üçgen ilişki durumu Salihli’de herkesin dilinde. Bu Şenol Sipahi, Mustafa Yıldırım olayı nedir? 


     Bir önceki referandumda ve 24 Haziran’da partinizin MHP sandık görevlileri ve yöneticilerinin yediği pidelerin tadı güzel miydi ? Kıyması bol muydu ? 10.550 TL yemek bedeli diye kesilen faturayı  Salihli Belediyesi kasasından ödediniz mi ? Yoksa siz kul hakkı yemeyen kankinler olarak 2. sıra milletvekili adayı Nurullah Savaş’la birlikte hem rent a car araçların hem pidelerin paralarını cebinizden mi ödediniz ? Yoksa MHP Salihli İlçe teşkilatı yöneticileri mi ödedi ? Nasıl ödediğinizi ben biliyorum. Şimdi pidelerin ve rent a car araçların  o tarihteki 23 - 24 Haziran 2018 seçim tarihindeki irsaliye ve faturalarını vergi dairesine bildirildiği gibi Salihli halkına gerçek belgelerle ibraz ediniz bizde görelim.

 

  Daha bitmedi Zeki Kayda ben Salihli halkının parasını daha öncede kimseye yedirmedim yedirmemde. Bu soruların ve cevapların sonuna kadar arkasındayım? Cevap ver artık? Yeter artık? Utanmada yok. Yüzünde kızarmıyor.

 

- Salihli Belediyesi olarak 31.03.2014 tarihinde devraldığınız Salihli Belediyesinin repo, dolar, nakit olarak ve tahakuk edecek diğer alacaklar da dahil ne kadar miktar parası mevcuttu?

 

- Salihli Belediyesi olarak şuana kadar başta işçiler olmak üzere daha sonra faturası ödenmemiş tüm esnafa ve ayrıca İl Bank A.Ş ve diğer bankalara ne kadar borç vardır ?

 

- Salihli Belediyesinin 2014'de, 2015'de, 2016'da 2017’de ve 2018 yılı içinde satılan arsa ve arazilerin toplam para değeri ve bu             5 yıl içinde Belediyenin kiraya, icara verdiği yerlerin toplam değeri kaç milyon TL ?

 

- 2013 - 2019 yılları arasında Salihli MHP İlçe Teşkilatında  görev almış kaç kişi ve ayrıca MHP Salihli Belediye Meclis üyelerinin ve Salihli Ülkü Ocaklarında  yer alan kişilerin kendisi, eşi, gelini, damadı, kızı, oğlu, yiğeni, kaynı, görümcesi, dayısı, amcaoğlusu  olarak kısacası yakınları kaç kişi Salihli Belediyesinde çalışmıştır ve çalışmaktadır? 

 

- Salihli’de tiyatro salonunda Salihli Belediyesine işçi alımı ile ilgili söylediğiniz sözleri kabul ediyor musunuz?

 

- Son 5 yıl içinde başka partili diyerek keyfi olarak işten çıkarılan işçilere ne kadar tazminat ödenmiştir? Davası mahkemede Salihli Belediyesi aleyhinde sonuçlanmış ileride ödenmesi gereken işçi çıkarma davalarından ve diğer alacak davalarından ödemeye mecbur olunan toplam para miktarları ne kadardır?

 

- Salihli Belediyesine ait Jeotermal arama ruhsatını ilk önce 20 yıl olarak ihale ettikten sonra neden ikinci ihalede 30 yıla çıkardınız? Fikrinizi değiştiren şart ve istekler neydi. Şuan ihale sonucu alınan aylık 12.500 TL sizce uygun bir fiyat mıdır? 

 

- Salihli Belediyesi Başkanı Zeki Kayda olarak, 17 - 25 Aralık darbe faaliyetinin ilk adımı sonrasında  Fetullahçı Silahlı Terör Örgütünün sivil toplum örgütü yapılanmasında şimdi yurt dışına kaçan SASİAD Başkanı olan Saim Türetken’in B.H.M  Gıda Sanayi A.Ş adlı şirketinin belediyeye bağış yapma olayının nasıl başladığını, nasıl ceryan ettiğini, nasıl geliştiğini, varsa üçüncü kişiler, tarihler ve yer olarak Salihli  Kamuoyuna açıklar mısınız?

 

- Şimdiye kadar yolsuzluk iddiaları bulunan daire müdürleriniz ve çalışanlarınız için görevden almalar oldu peki hiç bir adli resmi başvuru yaptınız mı? Yapmadıysanız neden yapmadınız ?

 

- Gelişen Salihli Gazetesi aleyhine bu görev yaptığınız 5 yıl içinde kaç dava açtınız ? Bu davaları açtığınızı halka sosyal medya hesaplarınızdan duyurmuştunuz? Şimdi açtığınız  tüm davaları kaybettiğinizi halka neden açıkla mıyorsunuz ? 

 

 Zeki Kayda daha soru çok. Belge çok. Yeter ki sen cevaplamaya niyet et. Daha yeni başlıyoruz“ dedi.  

Kiraz Festivali coşkuyla kutladı
“Salihli'ye sağlıklı su içirmek istiyoruz”
Ağaçtan düşen adam yaralandı
Telsiz haberleşme istasyonunda 1 ayda 2 hırsızlık
CAN HASTANESİNDE HAYATA TUTUNAN SEDEF NAZ BEBEK 2. YAŞINI CAN AİLESİ İLE KUTLADI

SPOR HABERLERİ

En Çok Okunanlar

Güncel

“Salihli'ye sağlıklı su içirmek istiyoruz”

Güncel

Ağaçtan düşen adam yaralandı

Güncel

Telsiz haberleşme istasyonunda 1 ayda 2 hırsızlık

Güncel

CAN HASTANESİNDE HAYATA TUTUNAN SEDEF NAZ BEBEK 2. YAŞINI CAN AİLESİ İLE KUTLADI

Güncel

Kiraz Festivali coşkuyla kutladı

Güncel

ÇKS kaydı için son gün 28 Haziran 2019