HABERLER

Güncel

CAN HASTANESİNDE HAYATA TUTUNAN SEDEF NAZ BEBEK 2. YAŞINI CAN AİLESİ İLE KUTLADI

29 haftalık dünyaya gelen ve yoğun bakımda yattıktan sonra hayata tutunan Sedef Naz bebek, 2. yaş gününü hayata tutunduğu Salihli Özel Can Hastanesi personeliyle birlikte kutladı.

2 yıl önce 29 haftalıkken Kadın Doğum Uzmanı Ufuk Eraslan taraından bin 300 gram olarak dünyaya gelen ve gelir gelmez Özel Salihli Can Hastanesinde yoğun bakıma alınan Sedef Naz Sarıbey, 90 gün yoğun bakımda yattıktan sonra hayata tutunmuştu. Bugün 2. yaşına giren Sedefnaz bebek'in ailesi kızlarının doğum gününü hayata tutunduğu Can ailesiyle birlikte kutlamak istediler. Salihli Özel Can Hastanesinde düzenlenen doğum gününde Sedef Naz bebek, 2. yaş günü pastasını dünyaya gözünü açtığı ilk zamanlarda yanında olan Çocuk Doktoru Cem Altınsoy ve yeni doğan yoğun bakım hemşireleri  ile birlikte kesti. Renkli görüntülerin ortaya çıktığı kutlamada, 90 gün boyunca Sedef Naz bebeğin hayata tutunması için yoğun çaba sarfeden yoğun bakım hemşireleri, Sedef Naz bebeğe hediyeler alarak bebeğin  mutluluğuna mutluluk kattılar. 

Sedef Naz bebeğin doğum gününü kutlayan Çocuk Doktoru Cem Altınsoy, "Mesleğimizin en güzel yanı bu. Hayata tutunan bebeklerimizi, bu şekilde mutlu ve sağlıklı görmek, ailelerinin yüzündeki mutluluğu görmek hiç bir şeyle kıyaslanamaz. Sedef Naz bebeğimizin doğum gününü kutlar, ailesi ile birlikte mutlu, sağlıklı nice yaşlar dilerim" dedi. 

Doğum günü pasta kesiminin ardından Hastane yönetiminin, Doktorların ve yoğun bakım hemşirelerinin katıldığı törende Sedef Naz bebeğe hediyeler verilerek yeni yaşının ilk gününde Can ailesi mutluluğuna mutluluk kattı. 

Can ailesine teşekkür eden Anne Fatma Nur Sarıbey, "Kızım ilk doğduğunda yanlarında Can ailesi ve doktorumuz Cem Altınsoy vardı. Kızımızın 2. yaş gününü de yine Can ailesi ile birlikte kutlamak istedik. Tüm doktorlarımıza, ve yeni doğan yoğum bakım melekleri olan hemşirelere sonsuz teşekkür ederiz." dedi.

 

 

  

Salihli'nin mahallelerinde zorlu tütün kırımları devam ediyor
Özel Medigüneş Hastanesi gücüne güç katmaya devam ediyor
Salihli Güven'den örnek davranış
Manisa'da tasarruf dönemi
SEL-DER'den Kaymakam Sağlam'a ziyaret

SPOR HABERLERİ

En Çok Okunanlar