HABERLER

Eğitim

Vali Güvençer’den Kudret Demir’e tebrik ziyareti

TEKNOFEST İstanbul Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali İnsanlık Yararına Teknoloji Yarışmasında, Ortaokul-Lise Kategorisinde Türkiye Birincisi olan Salihli Kudret Demir Ortaokulu Robotik Takımı ve Robotik Eğitmenleri Ertuğ Gözaydın’ı, Valisi Mustafa Hakan Güvençer, İl Milli Eğitim Müdürü İsmail Çetin, Orman ve İl Müdürü Vekili Metin Öztürk okullarında ziyaret ettiler.

 Manisa Valimiz Sayın Güvençer, İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Çetin ve Manisa Tarım ve Orman İl Müdürü Vekili Sayın Öztürk, Robot ve Uzay Teknolojileri Kulübü tarafından oluşturulan ve tam zamanlı olarak kullanılan Stem ve Maker Atölyesi´ni gezerek, okul idarecileri ve öğretmenlerinden yapılan çalışmalar ve projeler hakkında bilgi aldı. 
     Daha sonra öğrencilerin hazırladıkları Projeleri ve çalışmaları incelediler. Ayrıca ardından öğrencilerle bir araya gelen Vali Güvençer, onların yoğun ilgisiyle karşılaştı. Öğrencilerle sohbet edip, taleplerini dinleyen Güvençer öğrencileri tebrik ederek başarılarının devamını diledi.
    Kudret Demir Ortaokulu Robot ve Uzay Teknolojileri Kulübü’nden öğrencilere kendi makam aracını veren Vali Güvençer, Türkiye’de ilk kez Salihli’de jeotermal enerji ile organik tarım yapılan teknolojik serayı öğrencilerle gezdi.
 

Başkan Çerçi, 'Türkiye'de Yılın Yerel Yöneticisi' ödülünü aldı
Işık Parti evi Salihli'de hizmete girdi
Salihli İYİ Parti gençliğinden Ankara çıkarması
Alevi Sünni kardeşliği ve kaybolan Türkler konferansı ilgi gördü
Manisa'da trafik kazası: 4'ü çocuk 9 yaralı

SPOR HABERLERİ

En Çok Okunanlar