HABERLER

Eğitim

Özel Salihli Düşünür Koleji öğrencileri bir ödülün daha sahibi oldular

Özel Salihli Düşünür Koleji öğrencileri Dünyanın en büyük çocuk organizasyonlarından biri olarak gösterilen Bilim Kahramanları Derneği tarafından rekabetçi olmayan, el becerisi gerektiren, 6-10 yaş arası çocuklar için düzenlenen STEM programı "Minik Bilim Kahramanları Buluşuyor" First Lego League Jr. yarışmasına katıldılar.

27 Nisan'da İzmir Rota Kolejinde düzenlenen First Lego League Jr. etkinliğine 6 öğrencisi ile katılan Özel Salihli Düşünür Koleji Thinker Bot takımı lego setleriyle ürettikleri "Görevimiz Ay" temasıyla katıldıkları fuarda takım koçluğunu Maker öğretmeni Furkan Sönmez yaptı.

Öğrenciler LEGO® Education WeDo 2.0 ile çalışarak temel mühendislik ve programlama becerilerini sergilediler ve öğrendikleri kavramları kendi modellerini hareket ettirmek için uyguladılar. Projede, Ay'da yaşam konusunda kendi çözümlerini hareketli bir lego modeli üzerinden tasarladılar.

Bir çok farklı kurumun ve yüzlerce öğrencinin katılımı ile gerçekleştirilen yarışmada Özel Salihli Düşünür Koleji öğrencilerinin yaptıkları lego modelleri, yazılım alanında sezon boyunca göstermiş oldukları yardımseverlik ,işbirliği,birlikte öğrenme çabaları ve proje boyunca öğrendiklerini , jüriye karşı en iyi şekilde sunumlarından dolayı “ Paylaşımcı Takım” ödüle layık görülmüşlerdir.

Özel Salihli Düşünür Koleji okul idaresi First Lego League Jr. yarışmasında okullarını büyük bir başarıyla temsil eden öğrencileri; Enes Germen, Diyar Sezer, Nehir Gök, Duru Özbakkal, Ege Küçükçakal, İsmail Bali'yi tebrik ederek, bu gururu okullarına ve ailelerine yaşattıkları için teşekkür ettiler.

 

 

 

 

 

 

Suya zam geldi
Dinç: ''Partimizin hiç bir adayla bağı yoktur''
Salihli'deki hızlı tren inşaatında lahit mezar ortaya çıktı
Bal arıları bizlere birçok faydalı ürün sunmaktadır.
Salihli'de elektrik kesintisi uygulanacak

SPOR HABERLERİ

En Çok Okunanlar

Güncel

Salihli'deki hızlı tren inşaatında lahit mezar ortaya çıktı

Güncel

Kalıntısız asma yaprağı için bağcılar ve tüccarlara uyarı

Güncel

Ak Partililer Salihli'de iftar programında bir araya geldi

Güncel

Suya zam geldi

Sağlık

Sezaryen doğum oranları düştü

Güncel

YARDIMLARINIZI GERÇEK MUHTAÇLARA ULAŞTIRIYORUZ

Güncel

Hallaçcılığın son temsilcileri teknolojiye direniyor

Güncel

SINAV KAYGISIYLA NASIL BAŞA ÇIKILIR?

Güncel

Dinç: ''Partimizin hiç bir adayla bağı yoktur''

Güncel

İzmir'deki Salihlilerden yardım eli

Güncel

Salihli'de elektrik kesintisi uygulanacak

Spor

Salihli'nin devleri final grubuna galibiyetle başlamak istiyor