HABERLER

Eğitim

Özel Fatoş Anaokulu & Çocuk Akademisi’nden “Hayalimdeki meslek yanımda” projesi

Özel Fatoş Anaokulu & Çocuk Akademisi “ HAYALİMDEKİ MESLEK YANIMDA” projesi ile çocukların hayallerini yaşattı. Fatoş Yeşilkavak imzasını taşıyan proje de Özel Fatoşlu öğrencilerin istediği meslekler bir süre önce scampır çalışması ile belirlendi. Bu meslekler doğrultusunda oluşturulan proje çalışmasının finali gerçekten görülmeye değerdi.

    Asker, polis, doktor, 112 acil, kuaför, avukat, şarkıcı, aşçı,diş hekimi, veteriner, eczacı,mühendis, öğretmen olmak istediğini söyleyen Özel Fatoşlu çocuklar gözlerini kapattılar ve açtıklarında  HAYALLERİNDEKİ MESLEK YANLARINDA yer aldı. 

   Mesleki anlamda istek ve duygularını ifade eden resimleri yaptılar.Resimlerini tamamlayarak gözlerini kapayan çocukları harika bir sürpriz bekliyordu. Çünkü gözlerini açtıklarında hayal ettikleri meslek çocukların yanıbaşındaydı. Çocukların belirlediği meslekleri temsil eden kişilerin  çocuklarla buluşması muhteşem görüntülere sahne oldu. Biraz önce hayal ederek resmini yaptığı itfaiye aracını sirenler çalarak görmek çocukları fazlasıyla heyecanlandırdı. Olmak istediği polis, asker aracını görmek, polis ve asker amcaları ile sohbet etmek hayallerin gerçek olmasıydı. 112 acil ambulansı, bir doktor, diş hekimi , eczacı ile sohbet etmek inanılmazdı. Bir avukattan adaleti, kucağındaki minik kedi ile bir veterinerden “hayvan doktoru” olmanın cazibesini öğrenen, bir diş hekiminden bu konunun önemini öğrenirken, bir mühendise kentler yapmak istediğini anlattı çocuklar. Kuaför olmak isteyenler kuaför misafirin malzemeleri ile güzelleşirken, şarkıcı olmak isteyenler en güzel melodileri dinledi. Öğretmen olmak isteyenler gülen gözleri ve sevgiyi gördüler.

 

 

    “HAYALİMDEKİ MESLEK YANIMDA” projesi katılımcı tüm araçların sirenlerini çalması ve çocukların alkışları arasında son buldu.
     Projenin sahibi, Özel Fatoş Anaokulu ve Çocuk Akademisi kurucusu Eğitimci& Psikolog Fatoş Yeşilkavak, çocukların hayallerinin yaşları ile değil ,kocaman kalpleri ile doğru orantılı olduğunu ifade ederek “ Çocukların inanılmaz dünyasında yaptığımız yolculuk, Onların hayalleri bizi çok renkli ve harika bir dünyanın içine alıyor…Çocuklarımıza rehberlik yaparken yolumuz çocuklarımızın kalbinden geçiyor. Hayalimdeki Meslek Yanımda “ projesi çocuklarımızın çok istediklerinde hayallerine kavuşabileceğinin somut bir göstergesi ve hayallerini yukarı taşımaları için görsel bir şölendi. Projemize destek olan ve davetimizi kırmayarak çocuklarımızla buluşan meslek grubu temsilcilerine ayrı ayrı teşekkür ediyorum” dedi. 

 

 

 

Suya zam geldi
Dinç: ''Partimizin hiç bir adayla bağı yoktur''
Salihli'deki hızlı tren inşaatında lahit mezar ortaya çıktı
Bal arıları bizlere birçok faydalı ürün sunmaktadır.
Salihli'de elektrik kesintisi uygulanacak

SPOR HABERLERİ

En Çok Okunanlar

Güncel

Salihli'deki hızlı tren inşaatında lahit mezar ortaya çıktı

Güncel

Kalıntısız asma yaprağı için bağcılar ve tüccarlara uyarı

Güncel

Ak Partililer Salihli'de iftar programında bir araya geldi

Güncel

Suya zam geldi

Sağlık

Sezaryen doğum oranları düştü

Güncel

YARDIMLARINIZI GERÇEK MUHTAÇLARA ULAŞTIRIYORUZ

Güncel

Hallaçcılığın son temsilcileri teknolojiye direniyor

Güncel

SINAV KAYGISIYLA NASIL BAŞA ÇIKILIR?

Güncel

Dinç: ''Partimizin hiç bir adayla bağı yoktur''

Güncel

İzmir'deki Salihlilerden yardım eli

Güncel

Salihli'de elektrik kesintisi uygulanacak

Spor

Salihli'nin devleri final grubuna galibiyetle başlamak istiyor