HABERLER

Eğitim

Milli Egemenlik Ortaokulu öğrencileri kitaplarını paylaştı

Miili Egemenlik Ortaokulu Proje sorumlusu Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmeni Eşref Akiş; 7-A sınıfı “Fidanlar Orman Kitaplar Işık Olsun” Projesi kapsamında Nisan ayı etkinliği olarak öğrencilerin ve velilerin katkılarıyla, ilkokul-ortaokul seviyesinde yaklaşık 15 koli hikaye kitabı toplandı.

  Bu kitapların gerçek ihtiyaç sahibi öğrencilere ulaşması için kısa bir araştırma sonucu, Alaşehir Fatih İlkokulu’nun ihtiyacı olduğunu belirlendi. Projede görevli öğrencilerle Okul Müdürü Ali Rıza Türkol ile iletişime geçildi. Okul Müdürü, okullarının yeni açıldığını ve yeni bir kütüphane kuracaklarını söyledi. Okul açılışının vali tarafından bu hafta yapılacağı için, bu kitap yardımına çok ihtiyaçları olduğunu ve bu sayede oluşturdukları kütüphanenin zengin içeriğe sahip olacağını belirterek mutluluğunu dile getirdi. 
     Fatih İlkokuluna Okul Müdürü Ali Rıza Türkol; “Çölde susamış bir insanın vaha gördüğündeki mutluluğu ne ise bizimde mutluluğumuz odur. Kitaplar bize ilaç gibi geldi. Projeniz gerçek amacına ulaştı” diyerek mutluluğunu dile getirdi. 
   Bu güzel projeden dolayı bizlere teşekkür etti ve aynı zamanda kitapların kütüphaneye dizilmesi, fazla olanların sınıf öğretmenlerine verilmesini sağlayarak, kitapların çocuklara ışık olması yollarını aydınlatması dileklerimizle görevimizi yapmış olmanın, projemizi gerçek ihtiyacı olan öğrencilere ulaştırmanın huzur ve mutluluğu ile okulumuza döndüklerini belirten  Milli Egemenlik Ortaokulu Müdürü Muhammet Demir; Projelerin Okulu Milli Egemenlik Ortaokulu  ana projesi kapsamındaki 25 projenin yurutulmesi ve her ay farkli faaliyetlerde bulunarak öğrencilerimizin sadece ogretim değil eğitim anlamında da farklı zenginlikler kazanmasını sağladıkları bu güzel çalışmaya katkı sunan tüm 7-A sınıfı öğrenci ve velilerine ve proje sorumlusu öğretmenlerimize  emeklerinden dolayı teşekkür ederiz” dedi.
 

 

Suya zam geldi
Dinç: ''Partimizin hiç bir adayla bağı yoktur''
Salihli'deki hızlı tren inşaatında lahit mezar ortaya çıktı
Bal arıları bizlere birçok faydalı ürün sunmaktadır.
Salihli'de elektrik kesintisi uygulanacak

SPOR HABERLERİ

En Çok Okunanlar

Güncel

Salihli'deki hızlı tren inşaatında lahit mezar ortaya çıktı

Güncel

Kalıntısız asma yaprağı için bağcılar ve tüccarlara uyarı

Güncel

Ak Partililer Salihli'de iftar programında bir araya geldi

Güncel

Suya zam geldi

Sağlık

Sezaryen doğum oranları düştü

Güncel

YARDIMLARINIZI GERÇEK MUHTAÇLARA ULAŞTIRIYORUZ

Güncel

Hallaçcılığın son temsilcileri teknolojiye direniyor

Güncel

SINAV KAYGISIYLA NASIL BAŞA ÇIKILIR?

Güncel

Dinç: ''Partimizin hiç bir adayla bağı yoktur''

Güncel

İzmir'deki Salihlilerden yardım eli

Güncel

Salihli'de elektrik kesintisi uygulanacak

Spor

Salihli'nin devleri final grubuna galibiyetle başlamak istiyor