Salihli Gazetesi

Mehmet Şanver adaylığını açıkladı

Avukat Mehmet Şanver, 9 Aralık 2017 tarihinde yapılacak olan seçimde CHP Salihli İlçe Başkanlığına aday olduğunu açıkladı.

Mehmet Şanver adaylığını açıkladı
29 Kasım 2017, Çarşamba
9 Aralık 2017 tarihinde yapılacak olan CHP Salihli İlçe Teşkilatı olağan kongresinde Avukat Mehmet Şanver aday olduğunu açıkladı. Aday olduğunu parti binasında yaptığı basın açıklamasında duyuran Şanver şunları söyledi; Değerli Cumhuriyet Halk Partili dostlarım,İlçe örgütümüzün yönetim kadrolarında görev aldığım dönemlerde, yapılan mahalli ve genel seçimlerde birlikte çalıştık. Bu nedenle birbirimize yabancı değiliz, birbirimizi uzun yılardır tanıyoruz.
 
   15 yıldır iktidar olan AK Parti döneminde; ülkemiz siyasal olarak, sıkıntı içine sürüklenmiştir. Yaşanan süreçte yoksul halk kesimleri ekonomik olarak daha da yoksullaşmıştır. Bugün ülkemizi çeride ve dış dünyada sıkıntılı bir süreç yaşamaktadır. Mevcut, İktidar, sorunlara çözüm üretememiştir. Gelişmekte olan demokrasimizi askıya alan iktidar, ülkemizin aydınlarına ve kendilerini eleştiren yazar ve siyasetçilere düşman olmuştur.
 
   Aydınlarımıza, basınımıza ve kısacası düşünenlere yapılan baskının son bulması ve OHAL yasasıyla yaratılan faşist ortamın bir an önce sonlandırılması ülkemizde kişi özgürlüklerinin güvence altına alınması ve Türkiye Cumhuriyetinin LAİK, SOSYAL ve bir HUKUK devleti olarak sonsuza kadar varlığını sürdürebilmesi için Türkiye Cumhuriyetinin kurucu partisi Cumhuriyet Halk Partisine; Türkiye Cumhuriyetini korumak ve Türkiye Cumhuriyetini ilk genel başkanımız “Mustafa Kemal Atatürk’ün” gösterdiği çağdaş uygarlık hedeflerine ulaştırabilmek için de büyük görevler düşmektedir.
 
    Ülkemizin içinde bulunduğu baskı ortamından bir an önce kurtulması için, üzerine düşen görevin bilincinde olan genel merkezimiz bu bağlamda meydanlarda ve TBMM‘de büyük bir mücadele yürütmektedir. Ancak, parti genel merkezimizce yürütülmekte olan mücadelenin başarıya ulaşabilmesı için, partimizin il, ilçe örgütlerinin de  verilen mücadeleye en yüksek düzeyde katkı vermesi zorunludur. Parti Genel Merkezimizce yürütülen mücadeleye çalışmalara Salihli ilçe örgütümüzün beklenen katkıyı sunamadığını düşünüyorum.
 
   Parti genel merkezimizin bundan sonra yürüteceği çalışmalara, Salihli ilçe örgütünün en üst düzeyde katkı sunabilmesi için; gelinen aşamada, parti yönetme anlayışının değişmesi ve yönetim kadrolarında, daha dinamik ve çalışmaya hevesli arkadaşlarımızın görev alması zorunlu hale gelmiştir.
 
   Belirtilen nedenlerle “MAVİ LİSTE GURUBU” olarak bizler: İlçemizde şubesi bulunan, oda, dernek benzeri sivil toplum kuruluşları ile işbirliği yapmak ve bu işbirliği sonucunda ilçemizdeki “demokratik ortamın” istenen düzeye çıkarılmasına katkı verebilmek, 2019 yılında ülkemizde yapılması düşünülen Belediye Başkanlığı seçimin de, genel seçimde ve başkanlık seçiminde; Salihli İlçesi’nde Cumhuriyet Halk Partisini  aldığı oylarla “BİRİNCİ PARTİ yapabilmek için, CHP Salihli İlçe örgütünce 09.12.2017 tarihinde yapılması düşünülen kongrede “ Mavi Liste Gurubu” adına Salihli İlçe başkanlığına aday olacağımı değerli halkımızın ve değerli basınımızın bilgisine saygıyla sunuyorum”dedi.
 
Mehmet Şanver kimdir?
 
   1953 Beylikli Mahallesi doğumlu Mehmet Şanver evli ve  2 çocuk babasıdır. 20 yıl sınıf öğretmenliği 6 yıl Türkçe öğretmenliği olmak üzere toplam 26 yıl öğretmenlik yaptı. Görevini sürdürdüğü sırada İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun oldu. 2002 yılında öğretmenlikten emekli olduktan sonra Manisa Barosuna kayıtlı Salihli’de kendi bürosunda avukat oğlu ile serbest avukatlık görevini sürdürüyor. Şanver hukuki uyuşmazlıklarda resmi arabulucu belgesine de sahip bulunmaktadır. Beylikli Mahallesinde zeytin ve üzüm üretimi de yaparak tarımla da yakından ilişkilidir. 2014 yılında yapılan mahalli seçimlerde Salihli Belediyesi meclis üyeliğine seçildi ve Salihli Belediyesi bünyesinde halen Plan, Bütçe, Hukuk ve Tarifeler Komisyonu çalışmalarında CHP’yi temsil etmektedir. 
 
 
 
 
Yorum yapabilmeniz için "Yeni Üyelik" bölümünden üye olmanız gerekmektedir. Eğer daha önce üye olduysanız Üye Girişi yaparak yorum yapabilirsiniz.
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Obisis.com © 2013 - 2015 Tüm hakları saklıdır, Sitemizin tasarımı ve içeriği T.C. yasalarınca tescil ile korunmaktadır. Tamamı veya kısmen kullanılması durumunda adli takip başlatılacaktır.