Salihli Gazetesi

İŞTE AKBAŞ'IN KENDİ BEYANI VE KENDİ İSTEĞİ İLE YAPILAN RÜŞVET İDDİASI HABERİNE DAİR BELGELER

İşte Mehmet Sıddık Akbaş'ın kendi isteği ile beyanı ile haber yapılmasını istediği görüşmenin detayları: Salihli'de Kurşunlu bölgesinde 16 dönüm alan üzerinde restorant, hayvanat bahçesi açmak istediğini Salihli Belediyesine ruhsat başvurusunda bulunduğunu söyleyen Mehmet Sıddık Akbaş adlı vatandaş gazetemiz sahibi Ertan Gökçe'yi 28 Ağustos 2017 günü saat 13:21'de arayarak 8 dakika 53 saniyelik ihbar konuşmasında aynen şunları söylemiştir: Mehmet Sıddık Akbaş : Alo Ertan bey, İyi günler ben Sıddık, kafe işletmecisiyim. Kurşunlu'da bir yer yapıyorum ama Salihli Belediyesine ruhsat başvurusunda bulundum bana ilk önce dediler ki 10 bin TL verirsen ben senin ruhsatını öyle verecem diye. Bunun hakkında nasıl bir haber, yazı yapabilir miyiz?

İŞTE AKBAŞ'IN KENDİ BEYANI VE KENDİ İSTEĞİ İLE YAPILAN RÜŞVET İDDİASI HABERİNE DAİR BELGELER
11 Eylül 2017, Pazartesi
 Salihli Belediyespor yöneticileri ve Salihli Belediyesinden ruhsat almak için uğraşan Mehmet Sıddık Akbaş adlı vatandaşla birlikte dün talihsizce bir açıklama yapmışlardır. Açıklamada Mehmet Sıddık Akbaş kendi isteği ile kendi ağzından yapmış olduğu iddiaları kendi beyanı dışında yapıldığını ifade etmiş ve haberle ilgili olarak da Gelişen Salihli Gazetesi hakkında Salihli Belediyespor yöneticileri ile birlikte Salihli Cumhuriyet Savcılığı’na gidilip suç duyurusunda bulunmuşlar.
 
    Gelişen Salihli Gazetesi yalan yazmaz, kimsenin iradesi dışında isteği dışında haberde yapmaz. Bunu en iyi Salihli halkı bilir. 22 yıldır güvenle okunan gazetemizi suç duyurusunda bulunmakla iki süslü lafla karalayamazsınız. Bizden Gelişen Salihli Gazetesi olarak olayı Salihli kamuoyuna ispat etmemizi istemişiniz...İşte gerçekler...
 
   İşte Mehmet Sıddık Akbaş'ın kendi isteği ile beyanı ile haber yapılmasını istediği  görüşmenin detayları:
 
   Salihli'de Kurşunlu bölgesinde 16 dönüm alan üzerinde restorant, hayvanat bahçesi açmak istediğini Salihli Belediyesine ruhsat başvurusunda bulunduğunu söyleyen Mehmet Sıddık Akbaş adlı vatandaş gazetemiz sahibi Ertan Gökçe'yi  28 Ağustos 2017 günü saat 13:21'de arayarak 8 dakika 53 saniyelik ihbar konuşmasında aynen şunları söylemiştir:
 
Mehmet Sıddık Akbaş : Alo Ertan bey, İyi günler ben Sıddık, kafe işletmecisiyim. Kurşunlu'da bir yer yapıyorum ama Salihli Belediyesine ruhsat başvurusunda bulundum bana ilk önce dediler ki 10 bin TL verirsen ben senin ruhsatını öyle verecem diye. Bunun hakkında nasıl bir haber, yazı yapabilir miyiz?
 
Ertan Gökçe: Bu söylediklerinizi belgelendirebiliyor musunuz?
 
Mehmet Sıddık Akbaş : Var. Belgelendirme yapabiliyorum. Belgem var. Şahitlerim var.  Yazılarım da var. Ben tehdit ettim eğer geri 10 bin lira mı vermezseniz sizi şikayet etcem dedim. Benden rüşvet aldınız diye. 
 
Ertan Gökçe: Parayı kim aldı?
 
Mehmet Sıddık Akbaş : Belediyeye yatırdım. Belediye hesabına. Sizi şikayet etcem diye sonra parayı geri gönderdiler 5 bin lirayı geri gönderdiler. 5 bin lira kaldı. Ben tehdit ettim eğer benim 10 bini mi ve ruhsatımı vermezseniz rüşvet aldınız diye şikayet etcem dedim.   
 
Ertan Gökçe: Sıddık bey bayram arifesindeyiz. Şuan bunu araştıracak ve sorgulayacak zamanımız yok. Sizin tam olarak yeriniz neredeydi?
 
Mehmet Sıddık Akbaş : Kurşunlu'da Aziz Çelik'in evini biliyor musunuz? Ben oralardayım. İçinde.
 
Ertan Gökçe: Tamam telefonlaşalım o zaman. Siz belgelerinizi hazır edin.
 
Mehmet Sıddık Akbaş : Benim whatsapptan yazılar var, şimdi benim işyerime gelipte voleybol hocası, futbol hocası, Futbol müdürü, belediye müdürleri...
 
Ertan Gökçe: Müdürler geliyor ne diyorlar mesela?
 
Mehmet Sıddık Akbaş : 10 bin lira yatır işte ruhsatı verecez. Hatta şeylerde var. Mahkeme yoluyla dinletme ye kadar verebilirim telefon konuşmalarını...
 
 Bugün geldiler bugün mühürlemeye geldiler zabıta yollamış 10 zabıta yollamış. Ben açarsam Kardelene ve Salihli belediyesi tesislerine ket vurdururmuşum. Oranın müşterisi ayrı benim müşterim ayrı. Yasal olarak hakkım olan ruhsatı vermiyorlar. Keyfi vermiyorlar. 
 
Ertan Gökçe: Bak yasal durum nedir orasını bilmiyorum. Ben gazeteci gözüyle bilemem. Hukuki  şeyini bilemem...
 
Mehmet Sıddık Akbaş : Ertan abi bir şey söylüyecem. Ben buraya toprak alırken gittim kira sözleşmemle gittim. Belediyeye toprak başvurusu yaptım. Neden parayı aldılarda toprağı verdiler ? Toprak ne amaçla geliyordu. Kamyon başı 1800 TL para verdim. 
 
    Bimere şikayette buluncam şuan. Gelenlere diyorum bu benim yasal hakkım. Ben hakkımı sizden daha iyi biliyorum dedim. 15 senedir ruhsat alıyorum dedim. Geçici ruhsatlar kullanıyorum. Biz bize var, Biz cafe var. Benim geçici ruhsatlarım var. Bana diyorlar ki CHP döneminde verilmiş diyorlar Seyrü Sefa,Keyfi Garden anladın mı?  Benimde 1/25 bin ölçekli yerde onlarda bende varım. Bana verilmiyor onlara neden veriliyor. Onların tarla geçiyor benim bahçe geçiyor. 
 
Ertan Gökçe:  Sen o zaman Bimere dilekçeni yaz. Cumhuriyet savcılığına da dilekçe yaz. O zaman üstüne kimse gelmez. Keyfiyetle bir şey olmaz.
 
Mehmet Sıddık Akbaş : Keyfi...Keyfi...
 
Ertan Gökçe:  Tamam telefonlaşalım.
 
 
İŞTE AKBAŞ'IN BİLGİSİ DAHİLİNDE OLDUĞU VE GAZETİMİZİ ARAYARAK HABER YAPILMASI
İÇİN RÜŞVET İDDİASI İHBARINDA  BULUNDUĞU TELEFON GÖRÜŞMESİ TAPESİ... 
 
 
 
 
 
 
FACEBOOK'U DA MAHKEMEYE VERECEK MİSİNİZ?
 
 
 
 
 
 
Salihli Belediyespor yöneticileri ve Mehmet Sıddık Akbaş teknoloji var artık. Yalanla bir yere kadar. Akbaş'ın yine elimizde haber yapılması için diğer ihbar konuşmaları ve diğer belgeler, şahitler mevcuttur. 
 
 Mehmet Sıddık Akbaş'ın bize ihbarda bulunduğu konularla ilgili sosyal medyada yaptığı paylaşımlarda ortada iken Akbaş kendi ağzından onlarca kişiye konuyu yüz yüze anlatmışken tüm Salihli halkı konuya hakimken bu dakikadan, bu saatten sonra şıracı bozacı oynamanın kimseye faydası olmaz.
 
İşte Facebookta Mehmet Sıddık Akbaş'ın paylaşımlarından bir kaç tanesi... Akbaş bu paylaşımları bu iddiaları yaptı diye Facebook'u da ve  Sıddık Akbaşı da mahkemeye verecek misiniz?
 
 

 

Yorum yapabilmeniz için "Yeni Üyelik" bölümünden üye olmanız gerekmektedir. Eğer daha önce üye olduysanız Üye Girişi yaparak yorum yapabilirsiniz.
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Obisis.com © 2013 - 2015 Tüm hakları saklıdır, Sitemizin tasarımı ve içeriği T.C. yasalarınca tescil ile korunmaktadır. Tamamı veya kısmen kullanılması durumunda adli takip başlatılacaktır.